JĘZYK ANGIELSKI
Dodane przez dorkafri dnia

Projekt  eTwinning My First English Booklet

 

                Uczniowie klas IIa i IIb oraz klasy III brali w tym roku szkolnym udział w międzynarodowym projekcie eTwinning "My First English Booklet". Partnerami w tym projekcie byli uczniowie z Polski, Rumunii, Słowacji, Włoch i Turcji. Projekt ten zrealizował wiele celów. Jednym z nich było kształcenie umiejętności mówienia i pisania po angielsku. Kolejnym zamierzeniem było wdrożenie dzieci do stosowania nowoczesnych technologii w nauce, poprzez wspólne stworzenie wirtualnego słownika obrazkowego.  Następnym bardzo ważnym aspektem była prezentacja odmienności kulturowych i nauka ich wzajemnego poszanowania.  

                Uczestnicy rozpoczęli swoją pracę od napisania krótkich tekstów o sobie i nagrania filmów z pozdrowieniami w języku angielskim. Następnym działaniem było wspólne stworzenie plakatu reklamującego projekt i udział w głosowaniu online na najlepszy plakat.

                Po głosowaniu uczniowie przystąpili do głównego zadania projektu, czyli stworzyli ilustracje do wspólnej książeczki. Nasza szkoła miała za zadanie narysować i podpisać ilustracje zawierające części ciała oraz budynki w mieście. Rysunki te, po zebraniu przez opiekunkę projektu p. Ewę Chojnowską, zostały zeskanowane i umieszczone w specjalnym programie służącym do tworzenia książek na stronie internetowej. Dodatkowo uczniowie nagrali dwie angielskie piosenki odnoszące do wybranej tematyki. Dzięki pracy uczniów i ich zaangażowaniu dodaliśmy naszą cząstkę do wspólnej pracy - obrazkowego słownika  multimedialnego. Nagrania zostały opublikowane na kanale You tube.

                Kolejnym etapem było narysowanie i przesłanie pozdrowień świątecznych i noworocznych dla kolegów z innych krajów. Była to chyba najbardziej emocjonująca część naszego projektu. Dzieciom sprawiało przyjemność zarówno tworzenie kartek świątecznych, jak i ich otrzymanie od przyjaciół i innych szkół. 

                Dzięki temu projektowi uczniowie kształcili nie tylko znajomość języka, ale także umiejętność pracy zespołowej, kreatywność i szacunek dla ludzi z innych krajów i kultur. Są to umiejętności niezwykle potrzebne w naszym zmieniającym się świecie.

Oto linki do naszego wspólnego dzieła:

https://read.bookcreator.com/pT6IWnbzSGbGwDRaaC5X6EgmdL93/a-dRALRCRuqepuaQpldCyw

https://padlet.com/nurcans781/1yre33l0ws97

 

Czepielowice 03.2019                                                                                                                  Ewa Chojnowska


Rozszerzona zawartość newsa