CZAS ŚWIĄTECZNY
Dodane przez dorkafri dnia
Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole, Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść… Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia… To noc wyjątkowa…Jedyna… Niepowtarzalna…Noc Bożego Narodzenia… 
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy 2019 Rok. W tych wyjątkowych dniach chcę  życzyć Dyrektorom, Nauczycielom, wszystkim Pracownikom szkoły oraz Uczniom wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                                                                                                                                        Aurelia Heidel
https://www.youtube.com/watch?v=v4WCKUR4Vis
https://www.youtube.com/watch?v=v7s2VjwQSMw
https://www.youtube.com/watch?v=mhFjILHFl08
https://www.youtube.com/watch?v=HF4fWsqnUeY

 

W OCZEKIWANIU NA  NA ŚWIĘTA

     Koniec grudnia to czas oczekiwania  na tę jedyną w roku noc. Noc, gdy na świat przychodzi Maleńkie Dzieciątko i sprawia, że cały chrześcijański świat jest pełen radości, miłości i wiary.

Czas przedświąteczny wypełniony jest również wielkimi  przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia i kupowaniem prezentów.. Mimo tak wielu obowiązków z tym związanych, jak zwykle na tydzień przed tymi pięknymi rodzinnymi dniami w dniu 16 grudnia w ZESPOLE SZKOLNO PRZEDSZKOLNYM W CZEPIELOWICACH zorganizowany został kiermasz bożonarodzeniowy. W jego organizację bardzo mocno zaangażowali się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, maluchy z przedszkola w Kościerzycach i Pisarzowicach.

   Sala gimnastyczna wypełniona była stoiskami ze wspaniałymi świątecznymi wypiekami , tradycyjnymi bożonarodzeniowymi potrawami, jak również pięknymi dekoracjami i stroikami bożonarodzeniowymi.  Tradycyjnie ielką popularnością cieszyła się loteria, gdzie każdy los – niespodzianka sprawiał wiele radości każdemu.

    Nie tylko dla ciała była to uczta, ale również dla ucha i oka.  Każdy odwiedzający w to niedzielne popołudnie naszą szkołę mógł  sprawić radość swoim pociechom, jak również i sobie zatrzymując się przy stoisku z książkami, gdze były pozycje  typowo związane ze świętami – kolorowanki dla dzieci najmłodszych, bajki,  ale też znalazły się książki dla nieco starszych miłośników literatury.

   By czas spędzony w naszej szkole był jeszcze przyjemniejszy, mieliśmy okazję wysłuchać pięknych bożonarodzeniowych piosenek w wykonaniu naszych uczniów z najmłodszych klas i przedszkoli z Kościerzyc i Pisarzowic.

    Popołudnie to nie mogło obejść się bez najważnieszego gościa, na którego  przez cały rok czekały dzieci – Mikołaja. Jego wejście  nie tylko wywołało burzę oklasków i radosnych okrzyków, ale dało się również zauważyć swego rodzaju niepokój, zniecierpliwienie i niepewność w oczach najmłodszych -  Czy byłam/ byłem grzeczny i też dostanę paczkę?. Mikołaj nie zawiądł nikogo z naszych milusińskich. Każdy otrzymał przent, który sprawił im  niezwykłą radość.

    Zadbaliśmy nie tylko o odpowiedni nastrój, miłą atmosferę, ale można było też pomyśleć o swoim zdrowie i zmierzyć sobie ciśnienie krwi czy poziom cukru, a wszystko to po to, by nadchodzące święta  przebiegały nie tylko w radosnej i rodzinnej atmosferze, ale też zdrowiu.

   Spotkanie to udowodniło, że bez względu na wiek, na mnóstwo obowiązków przedświątecznych można spotkać się w szkolny „rodzinnym“ gronie i miło spędzić niedzielne popołudnie.

   Wszystkim Tym z Państwa, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku na przygotowanie tych wspaniałości składamy serdeczne podziękowania.więcej zdjęc pod linkiem https://photos.app.goo.gl/RmitkvV4RvfSHdU66

Rozszerzona zawartość newsa