UCZYMY SIĘ PRACOWAĆ METODĄ PROJEKTU
Dodane przez dorkafri dnia

Uczymy się pracować metodą projektu.

            Umiejętność pracy metodą projektu i wykorzystywania nowoczesnych technologii stała się jednym z podstawowych założeń nowej podstawy programowej. Dlatego nasza szkoła zaczęła uczestniczyć w realizacji projektów w ramach europejskiego programu eTwinning.

            Pozwala on współpracować przy realizacji innowacyjnych działań edukacyjnych. Dzięki współpracy dzieci i młodzieży z różnych grup wiekowych powstają filmy, książki, zbiory wytworów plastycznych i wiele innowacyjnych dzieł o zróżnicowanym charakterze.

            Nasza szkoła od września 2017 roku bierze udział w takich projektach. Dla klas młodszych jest to działanie pod tytułem "Jak oswoić szkołę?" Jego założeniem  jest zainspirowanie uczniów klas I-III do objęcia opieką przyszłych uczniów klasy I. Naszym celem jest złagodzenie tremy u przyszłych pierwszaków i rozbudzenie w starszych uczniach poczucia wspólnoty i współodpowiedzialności za młodszych kolegów i koleżanki. Drugim celem projektu jest nauczenie dzieci wykorzystywania nowoczesnych technologii do twórczych działań.

            Rezultatem ich pracy stał się film promujący naszą szkołę. Powstał on dzięki zdjęciom robionym przez uczniów a następnie zmontowanym przez opiekunkę projektu p. Ewę Chojnowską. Oto link to filmu: https://youtu.be/8BSp9heiGZk

                Grupa pracująca nad projektem ma nadzieję, że film ten będą mogły obejrzeć przedszkolaki i dzięki temu z radością i pewnością siebie przyjdą od września do naszej szkoły.

                                                                                                                                       Ewa Chojnowska


Rozszerzona zawartość newsa