BOŻE NARODZENIE
Dodane przez dorkafri dnia

„ W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia”

W ramach projektu pt. „ W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia”  współfinansowanego przez Gminę Lubsza 23.11. 2017r.  odbyła się wycieczka do Krośnic dla uczniów klas I- III z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czepielowicach.

W Krośnicach koło Milicza  znajduje się  Spółdzielnia Socjalna "Szklany Świat". Bombki z Krośnic  wykonywane są tradycyjną metodą ręczną. Dzieci miały okazję zaobserwować , jak ze specjalnie przygotowanych szklanych rurek wykonuje  się bombki o różnych kształtach i  zapoznały się z procesem ich srebrzenia.  Poznały również  pracę dekoratorów tych szklanych cudeniek. Punktem kulminacyjnym było własnoręczne ozdobienie bombki  według  pomysłu dzieci.   

Z głowami pełnymi pomysłów uczniowie  klas pierwszych wraz z rodzicami  wzięli udział w kolejnym etapie projektu – warsztatach bożonarodzeniowych, które odbyły się 02.12.2017r. w szkole w Czepielowicach. Rodzice i uczniowie  z wielkim zaangażowaniem  tworzyli przepiękne stroiki, kartki świąteczne, śpiewali kolędy , piekli i ozdabiali pierniczki. Wszyscy uczestniczy wykazali się ogromną  kreatywnością,  a  ich prace zostały sprzedane na kiermaszu bożonarodzeniowym, który odbył się 10 grudnia w naszej szkole.

TeresaKrawiec

Grażyna Maruda

 


Rozszerzona zawartość newsa