Program wychowawczy
  Program profilaktyczny

[Rozmiar: 418 bajt闚]Biegi prze豉jowe
Nowa strona 1

02 pa寮ziernika  2013 r. na Stadionie Miejskim i okolicach stawu przy le郾icz闚ce w Parku Wolno軼i, odby造 si biegi prze豉jowe w ramach jubileuszowego  XX Memoria逝 Anny Lity雟kiej. Pogoda tego dnia by豉 豉skawa dla uczestnik闚 tych zawod闚.

Szko喚 reprezentowali nast瘼uj帷y  uczniowie:

rocznik 2001

1.      Jasku豉 Daniel

2.      Sikora Filip

3.      Konrad G鏎alczyk

4.      Pawelska Oliwia

5.      Misiewicz Martyna

6.      Bili雟ka Ma貪orzata

rocznik 2002 i m這dsi

1.      Andruchowicz Damian

2.       Turczynowska Oliwia

3.      Wiktor Kalinka

4.      Panasi雟ki Micha

5.      Wojtasi雟ki Maciej

6.      Jasku豉 Mateusz

7.      G鏎alczyk Adrianna

8.      Maksymilian Radziwi貫k

Trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej zaj掖 Daniel Jasku豉 i reprezentowa nasz szko喚 na Mistrzostwach Wojew鏚ztwa Opolskiego w Indywidualnych Biegach Prze豉jowych w Lasocicach.

Sz鏀te miejsce w m這dszej kategorii wiekowej zaj窸a Adriana G鏎alczyk, kt鏎a r闚nie reprezentowa豉 szko喚 na zawodach wojew鏚zkich w Lasocicach.

Zwyci瞛cy nagrodzeni zostali medalami i koszulkami.

XX Memoria Anny Lity雟kiej
[Rozmiar: 418 bajt闚]Dzieci璚e u鄉iechy

„ CHRO DZIECI犴E U危IECHY”

Polska jest jednym z kraj闚 o najwy窺zym poziomie pr鏂hnicy w鈔鏚 dzieci w Europie. Stan higieny jamy ustnej polskich dzieci jest bardzo z造 i pogarsza si z wiekiem. Pr鏂hnic ma 40% dzieci w wieku do 6 lat i a 80% dzieci w wieku do 12 lat. Firma Wrigley Poland, producent marki Orbit® wraz z Polskim Czerwonym Krzy瞠m, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego zorganizowali akcj edukacyjno-profilaktyczn programu „Chro Dzieci璚e U鄉iechy” w szko豉ch podstawowych w Polsce.

Dnia 25 wrze郾ia 2013 w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Czepielowicach  stomatolodzy skontrolowali uz瑿ienie wszystkim naszym uczniom, a ich rodzice otrzymali specjalne raporty na ten temat. Uczniowie uczestniczyli tak瞠 w zaj璚iach dotycz帷ych higieny jamy ustnej i dba這軼i o stan uz瑿ienia.  Dzi瘯i nowoczesnym materia這m, przekazanym przez organizator闚, uczniowie mogli w ciekawy i atrakcyjny spos鏏 pozna najwa積iejsze zasady oraz zalety dbania o swoje z瑿y. Zeszyty maj interaktywny charakter – zawieraj 獞iczenia, gry, quizy.  Uczestnicy akcji otrzymali szczoteczki i pasty do z瑿闚, a tak瞠 gumy Orbit.

Bardzo dzi瘯ujemy organizatorom akcji, a w szczeg鏊no軼i Pani Wioletcie Wr瑿iak-Zi瑿ie za zaanga穎wanie i przygotowanie akcji „Chro Dzieci璚e U鄉iechy” na terenie naszej szko造.

Uczniowie ZSP

w Czepielowicach

[Rozmiar: 418 bajt闚]Zabawy z pi趾ami Eduball dla rodzic闚 i dzieci

WSP粌NE ZABAWY RODZICA Z DZIECKIEM

Bardzo serdecznie zapraszamy rodzic闚 dzieci sze軼ioletnich oraz rodzic闚 uczni闚 klasy I wraz z dzie熤i na zaj璚ia "Ucz si w ruchu”, kt鏎e odb璠 si   10 pa寮ziernika (czwartek) o godzinie 16.30 na sali gimnastycznej                    Zespo逝 Szkolno Przedszkolnego w Czepielowicach.

W naszym programie:

1. Zabawy, kt鏎e ucz z pi趾ami Eduball.
2. Zabawy na koncentracje uwagi .
3. Wy軼igi na weso這.
4. Relaksacja z moim dzieckiem .

Prosimy o zabranie ze sob obuwia sportowego:-)

Pedagog szkolny Katarzyna Wasilewska
Nauczyciel Wychowania fizycznego Dorota Friedmann

[Rozmiar: 418 bajt闚]Sprz徠anie 鈍iata
Nowa strona 1

Dnia 20 wrze郾ia, cz這nkowie szkolnego Ko豉 PCK przygotowali apel zwi您any z akcj „Sprz徠anie 鈍iata”. Po kr鏒kim wprowadzeniu odby si konkurs. Pierwsz konkurencj by豉 Moda ekologiczna. Uczniowie mieli za zadanie przygotowa stroje sk豉daj帷e si tylko z surowc闚 wt鏎nych. Najwi瘯sz furor zrobi str鎩 Zuzi Skrzyczewskiej z klasy II. Nast瘼nie m這dzie mia豉 do rozwi您anie krzy鄴wk sk豉daj帷 si z hase dotycz帷ych segregacji odpad闚. Z tym zadaniem 鈍ietnie poradzi豉 sobie klasa III i VI. Kolejn konkurencj by Quiz ekologiczny. Zawodnicy odpowiadali na pytania zwi您ane z zanieczyszczeniem 鈔odowiska i tu fantastycznie popisali si swoj wiedz uczniowie  klasy VI, III i I .  Ostatnia konkurencja polega豉 na posegregowaniu przygotowanych 鄉ieci i umieszczeniu ich w odpowiednich pojemnikach. W tym zadaniu bezkonkurencyjna okaza豉 si klasa I. Nast瘼nie wszyscy udali si w teren wprowadzi nabyt wiedz w 篡cie i posprz徠a najbli窺z okolic. Po ci篹kiej pracy na wszystkich czeka, przygotowany przez klas VI zdrowy i ekologiczny pocz瘰tunek oraz odby這 si wr璚zenie dyplom闚. W kategorii klas m這dszych pierwsze miejsce zaj窸a klasa I, a w kategorii klas starszych klasa VI.

Opiekun Szklonego Ko豉 PCK

Magdalena Dekret