[Rozmiar: 418 bajt闚]Krajowa odznaka jako軼i eTwinning

Krajowa odznaka jako軼i eTwinning dla Szko造 Podstawowej w Czepielowicach

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Szko造 Podstawowej w Czepielowicach pod opiek nauczycielki mgr Ewy Chojnowskiej brali udzia w nast瘼uj帷ych projektach mi璠zynarodowych eTwinning: „Jak oswoi szko喚?", „Christmas traditions" oraz „Embracing art".

Za prac w projekcie „Embracing art" szko豉 otrzyma豉 krajow odznak jako軼i eTwinning. Realizacja tego przedsi瞝zi璚ia w naszej szkole by豉 mo磧iwa dzi瘯i wsp馧pracy opiekunki projektu z nauczycielkami plastyki mgr Gra篡n ㄆkawsk i mgr Magdalen Dekret.

Uczestnikami byli uczniowie przedszkoli, szk馧 podstawowych i gimnazj闚 z r騜nych pa雟tw Europy. Tematyka wsp馧gra豉 z ca這roczn akcj eTwinning, maj帷 na celu przybli瞠nie dziedzictwa kulturowego r騜nych narod闚. Ka盥y z partner闚 projektu zaproponowa dzie豉 dw鏂h rodzimych malarzy do odtworzenia przez uczni闚 z partnerskiej, obcoj瞛ycznej szko造. Dzi瘯i wsp馧pracy uczniowie mogli wi璚 pozna dzie豉 tw鏎c闚
i kultur swoich europejskich koleg闚. Prace uczni闚 zosta造 zaprezentowane na platformie internetowej innym uczestnikom projektu. Ponadto zakres wsp馧pracy obj掖 tworzenie logo projektu, piosenek, obraz闚 czy nawet wsp鏊ne tworzenie biografii poznanych malarzy. Uczniowie dw鏂h grup z Grecji spotkali si nawet osobi軼ie. Nauczyciele upowszechniali wiedz o projekcie poprzez artyku造 w prasie, blogi i publikowanie rezultat闚 na og鏊nodost瘼nej platformie

Dzi瘯i temu projektowi nasi uczniowie mogli zastosowa j瞛yk angielski w praktyce do komunikacji z r闚ie郾ikami z innych pa雟tw. Rozwijana by豉 wsp馧praca, korzystano z r騜norodnych 廝鏚e w celu wyszukiwania informacji i kszta速owano umiej皻no軼i plastyczne oraz poszerzony zosta zakres wiedzy z historii sztuki. Uczniowie uczestnicz帷y w projekcie mogli poczu rado嗆 tworzenia i dum z rezultat闚 w豉snej pracy.

Praca metod projektu zosta豉 uznana w Grecji  za nowatorski spos鏏 nauczania plastyki, a dodatkowo dla nauczycieli szko造 w Czepielowicach sta豉 si inspiracj do kontynuacji pracy w eTwinning.

opiekun i koordynator projektu Ewa Chojnowska