Strona główna O szkole Historia szkoły Izba Pamięci Galeria zdjęć Księga Gości Kontakt | |
  Koncepcja pracy szkoły
  Zarzadzenia Dyrektora szkoły

Konkurs na sportowca szkoły
  WF z Klasą

Porady dla rodziców

Dyżury nauczycieli

Mały Samorząd Szkolny
  Prace uczniów
  Konkurs na najładniejszy zeszyt - regulamin

Polisa i likwidacja szkód
  Harmonogram spotkań z rodzicami

Kryteria ocen z poszczególnych przedmiotów

ARTYKUŁY

Ostatnie Artykuły
Brak zawartości dla tego panelu
[Rozmiar: 418 bajtów]UCZYMY SIĘ PRACOWAĆ METODĄ PROJEKTU

Uczymy się pracować metodą projektu.

Umiejętność pracy metodą projektu i wykorzystywania nowoczesnych technologii stała się jednym z podstawowych założeń nowej podstawy programowej. Dlatego nasza szkoła zaczęła uczestniczyć w realizacji projektów w ramach europejskiego programu eTwinning.

Pozwala on współpracować przy realizacji innowacyjnych działań edukacyjnych. Dzięki współpracy dzieci i młodzieży z różnych grup wiekowych powstają filmy, książki, zbiory wytworów plastycznych i wiele innowacyjnych dzieł o zróżnicowanym charakterze.

Nasza szkoła od września 2017 roku bierze udział w takich projektach. Dla klas młodszych jest to działanie pod tytułem "Jak oswoić szkołę?" Jego założeniem  jest zainspirowanie uczniów klas I-III do objęcia opieką przyszłych uczniów klasy I. Naszym celem jest złagodzenie tremy u przyszłych pierwszaków i rozbudzenie w starszych uczniach poczucia wspólnoty i współodpowiedzialności za młodszych kolegów i koleżanki. Drugim celem projektu jest nauczenie dzieci wykorzystywania nowoczesnych technologii do twórczych działań.

Rezultatem ich pracy stał się film promujący naszą szkołę. Powstał on dzięki zdjęciom robionym przez uczniów a następnie zmontowanym przez opiekunkę projektu p. Ewę Chojnowską. Oto link to filmu: https://youtu.be/8BSp9heiGZk

Grupa pracująca nad projektem ma nadzieję, że film ten będą mogły obejrzeć przedszkolaki i dzięki temu z radością i pewnością siebie przyjdą od września do naszej szkoły.

Ewa Chojnowska

dorkafri || || 0 ˇ 256