[Rozmiar: 418 bajt闚]AKCJA ZNICZE I WALKI Z GΜDEM

名IATOWY DZIE WALKI Z GΜDEM

16 pa寮ziernika to 安iatowy Dzie Walki z G這dem. Z tej okazji cz這nkowie Szkolnego Ko豉 PCK w Czepielowicach przygotowali gazetk 軼ienn. Znalaz這 si tam wiele wa積ych informacji

dotycz帷ych powy窺zego problemu. Uczniowie mogli si dowiedzie, 瞠 g堯wnym celem akcji jest u鈍iadomienie spo貫cze雟twu skali ub鏀twa, kt鏎e nie dotyczy wy陰cznie kraj闚 Trzeciego 安iata. Polska r闚nie jest dotkni皻a skutkami niedo篡wienia, zw豉szcza je瞠li chodzi o dzieci.

Co 7 osoba na 鈍iecie jest niedo篡wiona. Oznacza to, 瞠 prawie bilion ludzi na 鈍iecie cierpi z powodu g這du, a ponad po這wa z nich to kobiety i dzieci. Na naszym globie 篡je 146 milion闚 niedo篡wionych dzieci, a co 6 sekund jedno z nich umiera.

Opr鏂z gazetki 軼iennej cz這nkowie Szkolnego Ko豉 PCK zorganizowali sprzeda w豉snor璚znie pieczonych ciast. Uzyskane w ten spos鏏 fundusze w kwocie 120 z. zosta造 przekazane Zarz康owi Rejonowemu PCK w Brzegu.

Szkolne Ko這 PCK nie poprzestanie na tych dzia豉niach poniewa w planach jest tak瞠 sprzeda kalendarzyk闚 – cegie貫k.

Uczniowie zaanga穎wani w akcj wraz z opiekunem dzi瘯uj wszystkim za udzielone wsparcie.

Opiekun S.K. PCK

Magdalena Dekret

Akcja „Znicze 2017”>>

Pami皻ajmy o naszych zmar造ch przodkach na Kresach.

STUDIO WSCH笈 wraz z wolontariuszami zorganizowa這 akcj „ Mogi喚 dziada  ocal od zapomnienia”. W ramach dzia豉   wolontariusze remontuj, sprz徠aj, porz康kuj, a nierzadko ratuj przed zniszczeniem polskie, cmentarze znajduj帷e si w granicach obecnej Ukrainy.>>

Cz這nkowie Samorz康u Uczniowskiego w Czepielowicach  r闚nie postanowili  uczci pami耩 zmar造ch przodk闚. Akcja ta bowiem uczy m這dych ludzi patriotyzmu, pozwala poznawa dzieje naszego narodu i losy kresowych rodzin. Ta szlachetno嗆 i aktywno嗆 najm這dszych Polak闚 przyczyni si do ocalenia pami璚i o Kresach.

Uczniowie z Publicznej Szko造 Podstawowej w Czepielowicach na sw鎩 spos鏏 uczcili pami耩 zmar造ch przodk闚. Przygotowali  apel oraz zorganizowali zbi鏎k  bia造ch i czerwonych zniczy, kt鏎e z pomoc wolontariuszy i STUDIA WSCH笈 zostan zapalone na polskich cmentarzach na Litwie i Ukrainie.  Dzi瘯ujemy wszystkim za zaanga穎wanie.

Opiekun Samorz康u Uczniowskiego

Magdalena Dekret